Co to jest pellet?

W ostatnich latach niesamowicie na topie fabrykatem stał się pellet, który chwali się coraz mocniej odczuwalną sławą nie tylko w Polsce, ale również pozostałych krajach. I to właśnie w efekcie tego podjęliśmy decyzję, żeby w dniu dzisiejszym uzmysłowić Wam informacje tyczące się tego przeze mnie produktu. Podpierać będziemy się tutaj wiadomościami opublikowanymi na stronie wikipedia, jakie poszerzyliśmy o informacje, które dostarczył nam Dariusz Maciński.

Dariusz Maciński

Dariusz Maciński jest biznesmenem, jaki w sprawach pelletu {obcykany jest bardzo mocno, a to na skutek tego, że od sporego okresu czasu rozbudowuje spółkę działającą właśnie w tej gałęzi przemysłu. W efekcie tego jego rada jest tu wyjątkowo istotna.

Dariusz Maciński

Pelet jest to materiał opałowy, który tworzy się w prasach w efekcie sprasowania, w procesie którego {[sprasowano pod sporym ciśnieniem rozmaitego typu elementy drzewne takie jak chociażby wióry.

Dariusz Maciński

Pelet to rodzaj drobnych brykiecików, jaki z wyglądu podobny jest do granulek o kształcie kulek lub walców (zbliżony kształt mają filtry od papierosów). Pellet przechowywany jest w worach.

Dariusz Maciński

Pelet ma potencjał opałowy taki sam jak drzewo, a jego istotną cnotą jest strasznie niewielka wilgotność, która to wynosi od 4 do 10 %. Sporą wartością peletu jest na dodatek to, iż w procesie jego spalania tworzy się bardzo mała ilość popiołu.