Dobry widok: czyste okna bez smug

Jeśli chcesz wyczyścić okna i chcesz uzyskać efekt bez pasków, potrzebujesz nie tylko dobrego środka czyszczącego i innych narzędzi, ale także odpowiedniej technologii. Dzięki tym poręcznym końcówkom można uniknąć smug i smug na płycie.

Znajdź odpowiedni środek czyszczący

Jeśli chcesz wyczyścić okna, nie musisz uciekać się do drogiego zmywacza do szkła. Wystarczy kilka kropli detergentu odtłuszczającego w wiadrze z pięcioma litrami wody. Innym powszechnie stosowanym lekarstwem domowym do mycia okien jest alkohol, który jednak atakuje dłonie i drażni nos ostrym zapachem.

Jeśli nadal chcesz wyczyścić okna roztworem wody i alkoholu, pamiętaj o założeniu rękawiczek. Jeśli wolisz powstrzymać się od chemii podczas szczotkowania, zamiast tego użyj wody z octem. To nie tylko chroni środowisko, ale także portfel.

Mniej znaczy więcej: dotyczy również środka czyszczącego

Bez względu na to, czy używasz płynu do mycia szyb lub płynu do mycia naczyń, motto „Wiele pomaga” nie dotyczy mycia okien. Zbyt dużo środka czyszczącego może prowadzić do rozmazywania okien. Ponadto z powodu właściwości substancji aktywnych detergentowo brud gromadzi się szybciej, jeśli przesadzimy z ilością detergentu.

Kroki Czyszczenie okien: Najpierw dokładnie usuń zanieczyszczenia

Jeśli chcesz wyczyścić okna, zawsze najpierw usuń gruby brud. Nie zapomnij również zmyć ram okiennych. Można to zrobić na przykład za pomocą wilgotnej gąbki lub ściereczki z mikrofibry. Jeśli okno jest pokryte pyłkiem i kurzem, można je po prostu odgarnąć miękką szczotką, a następnie wyczyścić mokrą szmatką.

Z zewnątrz w oknach czasami pojawiają się uporczywe zabrudzenia, takie jak ptasie odchody. Zanim wyczyścisz okno w tym momencie, powinieneś namoczyć brud przez kilka minut ciepłą wodą i odrobiną detergentu. W drugim kroku można go usunąć znacznie łatwiej. Zwilż ręcznik kuchenny i trzymaj go w brudnym miejscu.

Czyszczenie okien bez smug: Jest to możliwe za pomocą ściągacza

Nasącz dysk całkowicie. W przypadku dużych okien, takich jak apartamenty w starym stylu, do czyszczenia można użyć tak zwanej zmywarki do naczyń z prętem i pokryciem wykonanym ze skóry jagnięcej lub poliestru. Ze skórą zamszową należy usunąć wodę z rogów i lekko osuszyć szklankę.

Wskazówka: najlepiej jest umieścić gazetę lub szmatę na parapecie, aby złapać czystą wodę.

Polerowanie dla właściwego blasku

Nawet pojedyncze paski i smugi można polerować suchą, niestrzępiącą się ściereczką z mikrofibry lub skórą zamszową. Chociaż papier gazetowy jest często używany do repolishingu i nadaje się do tego również, może się zdarzyć, że tusz drukarski pozostawi ciemne ślady na ramie okna.

Właściwy czas na wyczyszczenie okien

Nawet jeśli widzisz brud w oknach w słońcu, nie powinieneś myć okien w jasnym świetle słonecznym, ponieważ okna wysychają szybciej i ryzykujesz paskowaniem. Myjnia okienna Joachim Hasler z Kolonii zaleca mycie szyb jedynie przy dodatkowym obciążeniu. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że woda zamarznie na szkle. W świetle słonecznym jest idealny czas, aby Twoje okna świeciły.