Foliowanie palet

W magazynach, hurtowniach, zakładach produkcyjnych, towary pakujemy na palety. Należy te zapakowane towary zabezpieczyć przed upadkami, do tej pory pracownicy z rolką foli czyli strechu obchodzili dookoła paletę kilka razy, owijając ją w ten prosty sposób. Sprawiało to, że trwało to długo, nie zawsze starczało folii i nie zawsze praca była efektowna. Wymyślono specjalne maszyny do pakowania czyli owijarki do palet. Innowacyjne maszyny same owijają towar na paletach, rozciągają folię, sprawiają, że czas opakowania jednej palety skrócił się wielokrotnie.

Jak działa owijarka do palet? Bardzo prosto, za pomocą ruchomego ramienia lub jako samojezdna maszyna owija folią paletę w bardzo szybkim czasie w sposób spiralny czyli w górę lub krzyżowy czyli z dołu na górę i z góry na dół.

Jest to tak duże zaoszczędzenie pracy pracowników i materiału do pakowania, że inwestycja zakupu jakiejkolwiek owijarki zwróci się w zaskakująco szybkim czasie.

Jeżeli pakujemy dużo i często, należy zdecydować się na odpowiednią dla siebie owijarkę, pracownicy firm produkujących i sprzedających takie maszyny do pakowania, wychodząc na przeciw klientom, doradzają im i dopasowują odpowiednią maszynę do ich potrzeb.

Maszyny do pakowania są w pełni zautomatyzowane, dzięki odpowiedniej elektronice można ustawić ich parametry pracy, które nam będą odpowiadać. W przyszłości firmy sprzedające takie owijarki do palet będą serwisować maszynę, która będzie pracować w naszej firmie, przeszkolą personel obsługujący taką maszynę i pomogą nam jak najlepiej ją zainstalować i wdrożyć do pracy.

Jeżeli w firmie pakujemy mniej niż bardzo dużo, wtedy najlepszym zakupem będzie owijarka półautomatyczna, będzie ona tańsza w zakupie i eksploatacji, ale i tak zakup ten bardzo szybko nam się zwróci.

Czasy nasze stają się coraz to bardziej nowoczesne, właśnie poprzez wdrażanie urządzeń, które bardzo ułatwiają nasze życie i sprawiają, że możemy dużo zaoszczędzić i bardzo szybko wykonać dane zadanie w pracy. Przeróżne maszyny powodują, że coraz przyjemniej się pracuje.