Jak korzystać z olejków do wypadania włosów?

Już słyszałeś powiedzenie: Włosy są ukoronowaniem kobiety – i wydajemy na nią dużo pieniędzy. Nic dziwnego, że tak bardzo skupiamy się na wyglądzie. Niezależnie od tego, czy chcesz tylko długiej, wspaniałej grzywki włosów, masz do czynienia z łysymi plamami, czy po prostu chcesz, aby twoje włosy były zdrowe, ten artykuł zacznie Cię w dobrym kierunku. Zamiast zwracać się do mikstur w sklepie narkotykowym, zachęcam do rozważenia użycia olejków eterycznych do wzrostu włosów. I są ważne powody, dla których opiszę poniżej.

KORZYSTANIE Z NATURALNYCH ŚRODKÓW

My, kobiety, czasem lubimy myśleć, że możemy po prostu wziąć butelkę kremu, kremu lub produktu X, zastosować go do naszej skóry lub włosów, a to rozwiąże kwestię piękna w danym momencie. To naprawdę nie nasza wina, ponieważ zostaliśmy przeszkoleni, aby wierzyć, że przez przemysł kosmetyczny. Ale to nie prawda. Produkty (a nawet olejki eteryczne) są świetnymi narzędziami, z których możemy korzystać, aby uzyskać wyniki, ale nie są one ostateczne. Nie można nie wspomnieć, że strategie związane ze stylem życia (takie jak doskonałe odżywianie, ćwiczenia i niski poziom stresu) są niezbędne do uzyskania pożądanych efektów kosmetycznych – w tym zdrowych włosów!

Innym powodem, dla którego zalecam stosowanie olejków eterycznych do wypadania włosów jest fakt, że gdy są prawidłowo pozyskiwane, olejki eteryczne są związkami naturalnymi . Produkty do włosów (takie jak barwniki i zabiegi na porost włosów) są jednymi z najgorszych sprawców niepotrzebnego narażenia na toksyczne działanie środków chemicznych. To jeszcze jeden powód, aby najpierw wypróbować olejków eterycznych na wypadanie włosów .

Dodatkową korzyścią jest to, że olejki eteryczne są tak wszechstronne! Dostajesz więcej za swoje pieniądze. Jak odkryjesz w tym artykule, te same olejki eteryczne do wzrostu i grubości włosów mogą być używane do promowania skupienia, zwiększenia energii, a nawet poprawy pamięci.

JAK STYMULOWAĆ WZROST WŁOSÓW

To (głównie) rzecz hormonalna!

Rzeczywiście, w większości przypadków utrata włosów lub przerzedzenie włosów jest związane ze zmianami hormonalnymi lub brakiem równowagi. Zwykle, gdy hormonalne problemy zostaną rozwiązane, włosy odrastają!

Dziedziczność z pewnością odgrywa pewną rolę, podobnie jak starzenie się. Jednak nawet po starzeniu się wiele kobiet zaczyna zauważać utratę włosów w okresie menopauzy / perimenopauzy.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak stymulować wzrost włosów, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest praca nad hormonami i poprawienie tej części równania, podczas gdy Ty również próbujesz nowych leków na włosy. Prawda jest taka, że ​​jeśli chodzi o utratę włosów związaną z hormonami, otrzymasz lepsze wyniki, o wiele szybciej, gdy rozwiążesz problem hormonalny.

NAJLEPSZE OLEJKI ETERYCZNE DO WYPADANIA WŁOSÓW

LAWENDA

Lawenda jest prawdopodobnie najpopularniejszym olejkiem z nich wszystkich. To chemiczne składniki sprawiają, że jest to eteryczne olejki eteryczne pożądane do wielu zastosowań – w tym do wzrostu włosów! W badaniu na zwierzętach w 2016 roku lawenda znacznie zwiększyła ilość mieszków włosowych u gryzoni. Lawenda pomogła również cebulkom włosowym wejść głębiej, a nawet zwiększyła grubość włosów. Wszystko wokół (2).

Jeśli czujesz się trochę zestresowany lub przytłoczony, używanie lawendy ma również promować uczucie spokoju i relaksu. Używanie go w leczeniu włosów zapewni Ci wystarczającą ilość woni, aby poczuć się bardziej spokojnym i zrelaksowanym w ciągu kilku sekund. Aby poprawić wrażenia, dodaj krople do dyfuzora lub wdychaj w dłoniach.

DRZEWO HERBACIANE LUB MELALEUCA

Olejek z drzewa herbacianego jest również silny do oczyszczania. Ma działanie przeciwdrobnoustrojowe i może promować wzrost włosów poprzez odłączenie mieszków włosowych. Olejek z drzewa herbacianego od dawna jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwwirusowych. Możesz go użyć do dezynfekcji blatów, walki z wirusami wywołującymi przeziębienie i grypę, a nawet do łagodzenia swędzącej skóry. Jeśli masz do czynienia z wysypką, np. Wypryskiem, olejek z drzewa herbacianego można zmieszać z wieloma olejkami nośnymi, takimi jak olej kokosowy, aby złagodzić podrażnioną skórę.