Kłopot zbytniego pocenia się

Problem nadpotliwości dotyczy dużo osób. Dolegliwość ta powoduje, że bez względu na występującą porę roku, albo też temperaturę zaczynamy zlewać się potem. Wilgotne plamy pod pachami, nie prezentują się elegancko. Także nieustająco mokre ręce sprawiają, iż tracimy pewność siebie. Ażeby pozbyć się tego ograniczającego problemu, decydujemy się na skorzystanie z rozmaitych technik, które dają większy lub mniejszy efekt.

Pożegnaj się z mokrymi plamami pod pachami

Większość jednostek, by poradzić sobie z potem używa antyperspirantów i zwykle zapewnia to spodziewany efekt. Niestety, u jednostek cierpiących na przesadne pocenie się, tego wariantu wyjście nie działa. W takim wypadku reklamuje się skorzystanie z odpowiednich specyfików, które są dedykowane do walki z nadmierną potliwością. W aptece umiemy wyszukać różnorakie preparaty. Jednakże to czy będą korzystne, czy też nie, w znacznej mierze zależy tylko od naszego organizmu. Medykament, który u jednej postaci podziała w 100 procentach, u kogoś innego może nie dostarczyć żadnych efektów. Niemało osób decyduje się także na przystosowanie właściwej diety. Żeby zredukować potliwość powinniśmy zrezygnować bądź przynamniej zmniejszyć porcję jedzonych ostrych przypraw i straw. Należałoby ponadto rozpatrzyć ograniczenie picia ciepłych napitków, szczególnie kawy. Podobnie jak w wypadku leków, uzyskane skutki potrafią być przeróżne w przypadku każdej osoby.

Zadbaj o swój komfort

Gdy ani leki, ani naturalne metody nie dostarczyły zamyślonego rezultatu, istnieje jeszcze jedna szansa. Coraz więcej jednostek narzekających na nadpotliwość poddaje się zabiegowi użytkującemu toksynę botulinową, tzw. botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny w miejsce powstawania chorobliwego pocenia się. Tym sposobem zostają zatkane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co powoduje złagodzenie produkowania się potu przez okres od 6 miesięcy do 12. Można dodatkowo zdecydować na kurowanie Thermi Dry, którego priorytetem jest kompletne zatamowanie gruczołów potowych, poprzez nagrzanie ich w sposób kontrolowany. Identycznie jak w ubiegłym przykładzie, zmniejszamy w ten sposób liczbę produkowanego potu. Niemniej tu osiągnięty efekt jest na stałe, bez regularnego powtarzania zabiegu.