Najważniejsza kwestia w kuchni

W kuchni umiemy znaleźć wiele wielorakich urządzeń. Najistotniejszym jest niemniej piekarnik. Jeszcze parę lat temu, nadrzędną rolą piekarnika było wypiekanie. Dzisiejsze urządzenia, prócz samego opiekania proponują swoim posiadaczom sporo pomocniczych funkcji. Jednakże nie one są najważniejsze. Pierwszym zapytaniem, przed jakim staje każdy spośród nas jest to, który typ pieca preferujemy. Do wyboru mamy urządzenia elektryczne, jak i tradycyjne piece gazowe. Ponadto istotne również jest to, czy ma być to urządzenie wolnostojące, lub dedykowane do zabudowy.

Czym kierować się przy wyborze piekarnika

Coraz częściej do swoich kuchni wyszukujemy piekarniki elektryczne. Działa na to głównie większe bezpieczeństwo takich urządzeń. Przy piecykach gazowych, należy ciągle pamiętać, iż gaz potrafi być niezwykle ryzykowny. Przez przypadek umiemy przekręcić nie to pokrętło i w komorze rozpocznie się gromadzić gaz. Wystarczy tylko mała iskierka, ażeby doszło do nieszczęścia. Przy piecykach elektrycznych nie jesteśmy narażeni na takie zagrożenie. Decydując się na nabycie piecyka elektryczne, kierujmy uwagę również na jego klasę energetyczną. Im wyższa klasa, tym niższe zużycie prądu. Współcześnie sporadycznie kiedy umiemy się zetknąć z sprzętem poniżej klasy B. Oprócz tego istotna jest sama pojemność wyselekcjonowanego przez nas urządzenia, a ponadto ilość grzałek oraz obecność termo obiegu. Warto ażeby piec posiadał przynajmniej dwie grzałki. Dzięki temu, można precyzyjnie sterować temperaturą wewnątrz piecyka.

Przede wszystkim komfort

Zwracajmy dodatkowo uwagę na to, by eksploatacja urządzenia była przystępna. W starych piekarnikach wykorzystywano prowadnice drabinkowe. To rozwiązanie było mało wygodne dodatkowo bezpieczne. Dlatego też, już od dłuższego czasu w piecykach stosuje się prowadnice teleskopowe. Dostępne są także warianty wyekwipowane już w wózek piecyka, który robi, iż blacha toczy się sama po otwarciu klapy. Należałoby również zobaczyć, które ekstra funkcję świadczy wybrany przez nas wariant. Nie jest to najważniejszy aspekt, niemniej to właśnie te czynniki mogą zaważyć, na doborze określonego pieca.

Sprawdź ofertę na – matrixmedia.pl