Plusy sufitów napinanych

Powłoki napinane to żadna innowacja w urządzaniu wnętrz. Z tym, że początkowo używano je głównie przy wykańczaniu wnętrz hoteli oraz sal konferencyjnych. W chwili obecnej wspomniana technologia jest popularniejsza i znacząco dostępniejsza cenowo. Używanie sufitu napinanego jest faktycznie różnorodne – mają prawo być wstawiane de facto w każdym miejscu, startując od zwykłej kuchni, a na dużych budynkach użyteczności publicznej kończąc. Sufit napinany może także odgrywać funkcję tła.

Sufit napinany to bardziej doskonały rodzaj sufitów podwieszanych, z tą dokładnie niewspółmiernością, że sufity napinane składają się jedynie z profili mocowanych po obwodzie sufitu oraz membrany, która jest położona między nimi. Walorem sufitu napinanego w względzie do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest w gruncie rzeczy całkowita dowolność projektowania. Mamy sposobność tworzyć nieskończenie dużO dowolnych struktur: łukowych, kulistych. Zespolenie tego z grą barw i lamp da nam niebywały skutek. Kolejną przewagą wymienionych sufitów jest sposobność określenia de facto jakiegokolwiek koloru i jego powierzchni: błyszczącej albo matowej. Sufity napinane wspaniale maskują wszelkie niedoskonałe instalacje i stropy, a takie z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) dają szansę na to, aby optycznie powiększyć nasze biuro. Są to również sufity strasznie uodpornione na wszelkie zniekszłałcenia, uderzenia.

Montaż sufitu to lekka sprawa – jest czyściutki i niezwykle sprawny, bo zajmuje niewiele godzin (zazwyczaj od 2 do 6 godzin). Cały montaż mamy możliwość przeprowadzić nawet bez konieczności przenoszenia mebli i narzędzi z naszego biura. Nie sugerujmy się jednak hasłem “Polak potrafi” i instalację powłok napinanych oddajmy doświadczonej załodze. W trakcie układania sufitu bardzo ważne jest, by zadbać także o jego odpowiednie oświetlenie. Mamy prawo zainstalować przykładowo paski LED zmienno-kolorowe. Takiego typu sufit z cała gwarancją sprawi, że nasz pokój będzie nowoczesny.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego odnowa polega jedynie na delikatnym myciu.